WFTNIVO logo
Zoek | Sitemap | Contact | Tekst: A  A  A
Home | Toets boeken/annuleren (LOGIN) | Titel RFD® | Info WFTNIVO toetsen | Downloads | Nieuws | Nieuwsbrieven | Tarievenlijst | Algemene info |

Alles over het diploma Levensverzekeringen

Als je dit diploma hebt gehaald dan weet je alles op verzekeringsgebied, wat nodig is om klantcontacten te hebben op het gebied van levensverzekeringen en pensioenverzekering.

Meerdere toetsen

Het diploma Levensverzekeringen kun je behalen door één toets te doen waarin alle stof wordt geëxamineerd of je kunt examen doen in "stukken". Doe je het "in stukken", dan doe je examen in Levensverzekeringen - Algemeen en Beleggen leven en hypotheken.

Onderwerpen en eindtermen

Onderwerpen

Het examen voor de module Levensverzekeringen bestaat uit de volgende onderwerpen:

Algemeen:
Vormen van levensverzekeringen en levensverzekeringsovereenkomsten
Acceptatie van levensverzekeringen
Inkomstenbelasting en kapitaalverzekering
Erfrecht, successierecht en schenkingsrecht
AOW/ANW
Pensioenvoorziening
Pensioen voor de DGA
Overige inkomensvoorzieningen
De IB-ondernemen

Beleggen:
Inventarisatie
Opstellen risicoprofiel
Assetallocatie
Portefeuilleinvulling
Bijsturen

Aantal vragen, duur en geslaagd of gezakt?

Aantal vragen

Deze flextoets bestaat uit 30 meerkeuzevragen per onderdeel (Algemeen en Beleggen) of uit 50 vragen als je Levensverzekeringen in één keer aflegt . Iedere meerkeuzevraag bestaat uit drie keuze antwoordmogelijkheden.

De flextoets duurt per onderdeel maximaal 90 minuten. Doe je de toets in één keer, dan heb je maximaal 120 minuten de tijd om de toets te maken.

Geslaagd of gezakt?

Indien je 70% van de vragen goed hebt beantwoord, ben je geslaagd.

Doe je de toets in één keer dan ontvang je bij 35 (van de 50 vragen) goede antwoorden dit WFT diploma. Doe je de toets in stukken dan moet je in totaal 2 x 21 goede antwoorden hebben.

Hulpmiddelen

Rekenmachine en bijlage

Tijdens het examen mag je een NIET programmeerbare rekenmachine gebruiken en het document "Fiscaliteiten en Sociale Verzekeringswetten". Dit document en de rekenmachine krijg je van de medewerker van het toetscentrum uitgereikt. Om te oefenen kun je het document hieronder al downloaden.

Voor de WFTNIVO examens heb je géén wettenbundel nodig, maar ze zijn wel toegestaan, mits daarin geen aantekeningen voorkomen en er zich geen andere (tab)bladen in bevinden dan door de uitgever zijn aangebracht. Onderstrepingen of markeringen (met gekleurde stift) worden niet als aantekeningen aangemerkt.

Kosten

De prijs van de toets hangt af van de vorm van toetsing die je kiest. Particulieren, bedrijven en scholen hebben verschillende mogelijkheden.

Aanmelden

Het boeken van Flextoetsen kan 24 uur per dag via deze site. Vandaag boeken, morgen al examen doen in één van de vele toetscentra!

Oefenen (demotoets)

WFTNIVO heeft oefentoetsen ontwikkeld. Deze toetsen geven een betrouwbare afspiegeling van de werkelijke toets. Na afloop van de oefentoets krijg je meteen te horen of je geslaagd zou zijn als dit de echte toets was geweest.